| Επωνυμία Μάρκας: | Helor PC |
| Αριθμός μοντέλου: | X26G 1LAN 4COM |
| MOQ: | 1 τεμάχιο |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Χρόνος Παράδοσης: | 7-15 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
Αυτός ο βιομηχανικός μίνι υπολογιστής χωρίς ανεμιστήρα είναι μικρός σε μέγεθος, αλλά η απόδοσή του δεν πρέπει να υποτιμάται. Είναι εξοπλισμένος με επεξεργαστή διπλού πυρήνα διπλού νήματος Intel Pentium 2117U, η κύρια συχνότητα φτάνει τα 1,8 GHz, εξοπλισμένος με κρυφή μνήμη 2MB, υιοθετεί προηγμένη τεχνολογία επεξεργασίας 22nm και το TDP είναι μόνο 17W. Ενώ διασφαλίζει ισχυρή απόδοση, η κατανάλωση ενέργειας είναι εξαιρετικά χαμηλή και μπορεί εύκολα να καλύψει τις ανάγκες της καθημερινής εργασίας γραφείου, αναπαραγωγής πολυμέσων και πολλαπλών εργασιών.
Όσον αφορά την επεξεργασία γραφικών, η ενσωματωμένη κάρτα γραφικών Intel HD Graphics τρίτης γενιάς μπορεί να αναπαράγει ομαλά βίντεο υψηλής ευκρίνειας 1080P, αλλά και να καλύψει τις ανάγκες ελαφρού σχεδιασμού γραφικών και ψυχαγωγίας.
Όσον αφορά τη συμβατότητα συστήματος, υποστηρίζει μια ποικιλία mainstream λειτουργικών συστημάτων, είτε πρόκειται για το κλασικό Windows 7/8/10/XP, είτε για το στρατόπεδο Linux Ubuntu, CentOS, κ.λπ., μπορεί να προσαρμοστεί τέλεια. Είτε χρησιμοποιείται για εργασία γραφείου, εκπαίδευση, ψηφιακές πινακίδες, είτε ως οικιακό HTPC ή κεντρικός υπολογιστής ανάπτυξης, μπορεί να χρησιμοποιηθεί εύκολα.
| Επεξεργαστής | Επεξεργαστής Intel Pentium 2117U 2 Πυρήνες 2 Νήματα, Βασική Συχνότητα Επεξεργαστή 1,80 GHz, Κρυφή Μνήμη 2 MB, TDP 17W, Λιθογραφία 22nm; |
| Κάρτα Γραφικών | Intel® HD Graphics για Επεξεργαστές Intel® 3ης Γενιάς |
| Σκληρός Δίσκος | 1*mSATA SSD, 1*2.5'' SATA HDD/SSD |
| Μνήμη | 1*DDR3L SODIMM, 1333/1600MHz, Μέγιστο Έως 8GB |
| Επέκταση | 1*Mini PCIe μισού ύψους |
| Ethernet | 1*LAN 10/100/1000/ Mbps Realtek 8111F, Υποστηρίζει Wake-On-LAN |
| Οθόνη | 1*VGA, 1*HDMI, Υποστηρίζει Διπλή Οθόνη Συγχρονισμένη ή Ασύγχρονη |
| Ήχος | Τσιπ ελέγχου ήχου Realtek ALC662, υποστηρίζει διπλό κανάλι, στερεοφωνικό, Line out |
| Τροφοδοσία | DC 12V 3A/60W(AC TO DC,100~240V) |
| Λειτουργικό Σύστημα | Windows 7, Windows 8, Windows 10 XP, Linux Ubuntu, CentOS |
| Διεπαφή Εισόδου/Εξόδου | 8*USB2.0, 4*COM, 1*LAN, 1*VGA, 1*HDMI, 1*SPK, 1*MIC, 1*Διακόπτης Τροφοδοσίας, 1*DC |
| Κατάλληλο Περιβάλλον | Θερμοκρασία Λειτουργίας: -20°C έως +65°C, Θερμοκρασία Αποθήκευσης: -20°C έως +75°C, Σχετική Υγρασία: 0%~95% (χωρίς συμπύκνωση) |
Ο βιομηχανικός μίνι επιτραπέζιος υπολογιστής διαθέτει σχεδιασμό διπλής υποδοχής αποθήκευσης: 1*διεπαφή mSATA SSD και 1*υποδοχή SATA HDD/SSD 2,5 ιντσών, υποστηρίζοντας συνδυασμό μονάδων στερεάς κατάστασης υψηλής ταχύτητας και μηχανικών σκληρών δίσκων μεγάλης χωρητικότητας, λαμβάνοντας υπόψη την αποδοτικότητα ανάγνωσης και εγγραφής δεδομένων και τις ανάγκες αποθήκευσης, και καλύπτοντας τις απαιτητικές απαιτήσεις των βιομηχανικών εργασιών με ένταση δεδομένων.
Όσον αφορά τη μνήμη, είναι εξοπλισμένος με 1*υποδοχή DDR3L SODIMM, υποστηρίζει μνήμη υψηλής συχνότητας 1333/1600MHz και μπορεί να επεκταθεί έως και 8GB, χειριζόμενος εύκολα βιομηχανικό λογισμικό πολλαπλών νημάτων και επεξεργασία δεδομένων σε πραγματικό χρόνο.
![]()
Εξοπλισμένος με 1×VGA και 1×HDMI διπλές διεπαφές οθόνης, υποστηρίζει συγχρονισμένη ή ασύγχρονη έξοδο διπλής οθόνης. Είτε πρόκειται για συγχρονισμένη επέκταση μιας οθόνης είτε για ασύγχρονη ανεξάρτητη εμφάνιση διαφορετικού περιεχομένου, μπορεί να καλύψει τις ποικίλες ανάγκες παρακολούθησης διεπαφών βιομηχανικού ελέγχου, εμφάνισης διαχωρισμένης οθόνης ψηφιακών πινακίδων κ.λπ., και να πραγματοποιήσει εύκολα οπτική διαχείριση πολλαπλών εργασιών.
![]()
Αυτός ο βιομηχανικός μίνι υπολογιστής υιοθετεί ένα καινοτόμο σύστημα ψύξης πλέγματος χωρίς ανεμιστήρα και ένα πλήρως κλειστό μεταλλικό περίβλημα για την πρόληψη της εισόδου σκόνης από την πηγή, διασφαλίζοντας έτσι αξιόπιστη απόδοση σε ακραία περιβάλλοντα.
Ο πυθμένας και τα πλαϊνά της μονάδας είναι πυκνά διάτρητα με οπές απαγωγής θερμότητας ακριβείας, και η θερμική αγωγιμότητα του μεταλλικού περιβλήματος διευκολύνει τη φυσική μεταφορά, σχηματίζοντας ένα αποτελεσματικό κανάλι απαγωγής θερμότητας. Αυτός ο σχεδιασμός επιτρέπει την ταχεία απαγωγή θερμότητας του επεξεργαστή χωρίς την ανάγκη ανεμιστήρα, διασφαλίζοντας συνεχή λειτουργία υψηλού φορτίου χωρίς υποβάθμιση της απόδοσης.
Η απρόσκοπτη διαδικασία σφράγισης αποτρέπει αποτελεσματικά την είσοδο σκόνης, λαδιού, υγρών και άλλων ρύπων, αποφεύγοντας έτσι βλάβες υλικού που προκαλούνται από τη συσσώρευση σκόνης.
![]()
![]()
| Επωνυμία Μάρκας: | Helor PC |
| Αριθμός μοντέλου: | X26G 1LAN 4COM |
| MOQ: | 1 τεμάχιο |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας: | Κουτί από χαρτόνι |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
Αυτός ο βιομηχανικός μίνι υπολογιστής χωρίς ανεμιστήρα είναι μικρός σε μέγεθος, αλλά η απόδοσή του δεν πρέπει να υποτιμάται. Είναι εξοπλισμένος με επεξεργαστή διπλού πυρήνα διπλού νήματος Intel Pentium 2117U, η κύρια συχνότητα φτάνει τα 1,8 GHz, εξοπλισμένος με κρυφή μνήμη 2MB, υιοθετεί προηγμένη τεχνολογία επεξεργασίας 22nm και το TDP είναι μόνο 17W. Ενώ διασφαλίζει ισχυρή απόδοση, η κατανάλωση ενέργειας είναι εξαιρετικά χαμηλή και μπορεί εύκολα να καλύψει τις ανάγκες της καθημερινής εργασίας γραφείου, αναπαραγωγής πολυμέσων και πολλαπλών εργασιών.
Όσον αφορά την επεξεργασία γραφικών, η ενσωματωμένη κάρτα γραφικών Intel HD Graphics τρίτης γενιάς μπορεί να αναπαράγει ομαλά βίντεο υψηλής ευκρίνειας 1080P, αλλά και να καλύψει τις ανάγκες ελαφρού σχεδιασμού γραφικών και ψυχαγωγίας.
Όσον αφορά τη συμβατότητα συστήματος, υποστηρίζει μια ποικιλία mainstream λειτουργικών συστημάτων, είτε πρόκειται για το κλασικό Windows 7/8/10/XP, είτε για το στρατόπεδο Linux Ubuntu, CentOS, κ.λπ., μπορεί να προσαρμοστεί τέλεια. Είτε χρησιμοποιείται για εργασία γραφείου, εκπαίδευση, ψηφιακές πινακίδες, είτε ως οικιακό HTPC ή κεντρικός υπολογιστής ανάπτυξης, μπορεί να χρησιμοποιηθεί εύκολα.
| Επεξεργαστής | Επεξεργαστής Intel Pentium 2117U 2 Πυρήνες 2 Νήματα, Βασική Συχνότητα Επεξεργαστή 1,80 GHz, Κρυφή Μνήμη 2 MB, TDP 17W, Λιθογραφία 22nm; |
| Κάρτα Γραφικών | Intel® HD Graphics για Επεξεργαστές Intel® 3ης Γενιάς |
| Σκληρός Δίσκος | 1*mSATA SSD, 1*2.5'' SATA HDD/SSD |
| Μνήμη | 1*DDR3L SODIMM, 1333/1600MHz, Μέγιστο Έως 8GB |
| Επέκταση | 1*Mini PCIe μισού ύψους |
| Ethernet | 1*LAN 10/100/1000/ Mbps Realtek 8111F, Υποστηρίζει Wake-On-LAN |
| Οθόνη | 1*VGA, 1*HDMI, Υποστηρίζει Διπλή Οθόνη Συγχρονισμένη ή Ασύγχρονη |
| Ήχος | Τσιπ ελέγχου ήχου Realtek ALC662, υποστηρίζει διπλό κανάλι, στερεοφωνικό, Line out |
| Τροφοδοσία | DC 12V 3A/60W(AC TO DC,100~240V) |
| Λειτουργικό Σύστημα | Windows 7, Windows 8, Windows 10 XP, Linux Ubuntu, CentOS |
| Διεπαφή Εισόδου/Εξόδου | 8*USB2.0, 4*COM, 1*LAN, 1*VGA, 1*HDMI, 1*SPK, 1*MIC, 1*Διακόπτης Τροφοδοσίας, 1*DC |
| Κατάλληλο Περιβάλλον | Θερμοκρασία Λειτουργίας: -20°C έως +65°C, Θερμοκρασία Αποθήκευσης: -20°C έως +75°C, Σχετική Υγρασία: 0%~95% (χωρίς συμπύκνωση) |
Ο βιομηχανικός μίνι επιτραπέζιος υπολογιστής διαθέτει σχεδιασμό διπλής υποδοχής αποθήκευσης: 1*διεπαφή mSATA SSD και 1*υποδοχή SATA HDD/SSD 2,5 ιντσών, υποστηρίζοντας συνδυασμό μονάδων στερεάς κατάστασης υψηλής ταχύτητας και μηχανικών σκληρών δίσκων μεγάλης χωρητικότητας, λαμβάνοντας υπόψη την αποδοτικότητα ανάγνωσης και εγγραφής δεδομένων και τις ανάγκες αποθήκευσης, και καλύπτοντας τις απαιτητικές απαιτήσεις των βιομηχανικών εργασιών με ένταση δεδομένων.
Όσον αφορά τη μνήμη, είναι εξοπλισμένος με 1*υποδοχή DDR3L SODIMM, υποστηρίζει μνήμη υψηλής συχνότητας 1333/1600MHz και μπορεί να επεκταθεί έως και 8GB, χειριζόμενος εύκολα βιομηχανικό λογισμικό πολλαπλών νημάτων και επεξεργασία δεδομένων σε πραγματικό χρόνο.
![]()
Εξοπλισμένος με 1×VGA και 1×HDMI διπλές διεπαφές οθόνης, υποστηρίζει συγχρονισμένη ή ασύγχρονη έξοδο διπλής οθόνης. Είτε πρόκειται για συγχρονισμένη επέκταση μιας οθόνης είτε για ασύγχρονη ανεξάρτητη εμφάνιση διαφορετικού περιεχομένου, μπορεί να καλύψει τις ποικίλες ανάγκες παρακολούθησης διεπαφών βιομηχανικού ελέγχου, εμφάνισης διαχωρισμένης οθόνης ψηφιακών πινακίδων κ.λπ., και να πραγματοποιήσει εύκολα οπτική διαχείριση πολλαπλών εργασιών.
![]()
Αυτός ο βιομηχανικός μίνι υπολογιστής υιοθετεί ένα καινοτόμο σύστημα ψύξης πλέγματος χωρίς ανεμιστήρα και ένα πλήρως κλειστό μεταλλικό περίβλημα για την πρόληψη της εισόδου σκόνης από την πηγή, διασφαλίζοντας έτσι αξιόπιστη απόδοση σε ακραία περιβάλλοντα.
Ο πυθμένας και τα πλαϊνά της μονάδας είναι πυκνά διάτρητα με οπές απαγωγής θερμότητας ακριβείας, και η θερμική αγωγιμότητα του μεταλλικού περιβλήματος διευκολύνει τη φυσική μεταφορά, σχηματίζοντας ένα αποτελεσματικό κανάλι απαγωγής θερμότητας. Αυτός ο σχεδιασμός επιτρέπει την ταχεία απαγωγή θερμότητας του επεξεργαστή χωρίς την ανάγκη ανεμιστήρα, διασφαλίζοντας συνεχή λειτουργία υψηλού φορτίου χωρίς υποβάθμιση της απόδοσης.
Η απρόσκοπτη διαδικασία σφράγισης αποτρέπει αποτελεσματικά την είσοδο σκόνης, λαδιού, υγρών και άλλων ρύπων, αποφεύγοντας έτσι βλάβες υλικού που προκαλούνται από τη συσσώρευση σκόνης.
![]()
![]()